סדנת בישול וקולינריה בצרפת – חבל Berry    

לכל חובבי הבישול וגם לאלה המעוניינים לטעום, אנו מזמינים אתכם להצטרף לחוויה ייחודית  היוצרת הנאה מושלמת – סדנה קולינארית עילית בצרפת, באזור Berry  (ברי).

עם Bourges (בורז') כעיר הבירה ה Berry היא אחת מחמשת המחוזות המרכיבים את אזור ה Centre (סאנטר = מרכז בצרפתית) שמדרום מזרח לפריז. אזור הCentre  משתרע על שטח של  40.000 קמ"ר(כפול משטח מדינת ישראל), הרביעי בגודלו ממחוזות צרפת.עיר הבירה של האזור היא אורלאן (Orleans). את שטח החבל חוצה הנהר הארוך בצרפת, נהר הלואר1013) ק"מ), ממזרח דרך מחוז Bourgogne (בורגנדי) למערב. המאפיין הבולט של החבל הוא עמק הלואר, הידוע גם כ-"הגינה של צרפת" ו"ערש השפה הצרפתית". רוב טירות עמק הלואר המפורסמות ממוקמות בו, והן מביאות לחבל תנועה תיירותית גדולה. מחוז הבֶּרי, מפורסם בהיותו מקום הלידה של מספר מלכי צרפת ורבים ממשפחת המלוכה הצרפתית. מעיד על כך ריבוי ארמונות באזור, ארמון לכל חמישה קילומטר.

תהפוכות היסטוריות רבות עברו על האזור, פרובינציית הברי עברה ממשפחת מלוכה למשניה בתור מתנת הוקרה או בירושה. תהפוכות אלה הותירו את חותמן ההיסטורי בסגנונות הארכיטקטורה השונים, גם על אופי הבישול והטיפול בחומרי הגלם , בצורת הבישול ובאופן הגשתם.

אנו מזמינים אתכם להנאה מושלמת בסדנת בישול לפי מיטב מסורת הקומית. דרך מקורית לגלות אזור בעל עבר היסטורי עשיר ומפואר.

Luc et Sylvieחמישה שפים מנוסים מנהלים ומנחים  את הסדנאות, כל אחד בסגנון בישול אחר תוך שיתוף האורחים בשלבי הכנת הארוחה.

פיליפ פרישון (Philippe Perrichon), בעלים ושף מסעדת עילית St Jean יעביר לנו שיעור בבישול עכשווי.

הנרי וכריסטיאן מוראנז' (Henri et Christian Moranges), מנחי סדנאות בישול בסגנון גסטרונומי מסורתי מקומי.

שף לוק מרטין (Luc Martin), מנחה קבוצות בישול בסגנון משפחתי מקומי.

השף זאן מישל בוטיני (Jean Michel Bottini) יגיע אלינו מאזור פרובאנס הרחוקה וידריך אותנו באומנות הבישול נוסח פרובנסאלי.

הסדנאות מתקיימות בשעות הבוקר ומסתיימות בארוחת צהריים משותפת פרי עמלנו.

 

התכנית

יום 1 – מתל אביב לסאנט אמאן

לאחר טיסה סדירה בת כ 4.5 שעות לנמל התעופה שארל דה גול בפאריז, נצא באוטובוס תיירים לאזור Berry .  נסיעה בת כשלוש שעות תביא אותנו ליעדנו  העיירה St Amand סנט אמאן. במלון משפחתי כפרי קטן  Amphore Du Berry , Sylvie בעלת המקום, תארח אותנו בשבוע הקרוב.

לאחר ההתארגנות בחדרים המרוהטים במיטב מסורת האזור, ניגש לארוחת ערב במקום.la route Jacques Coeur

יום 2 – סדנת בישול, דרוואן, אתר ארכיאולוגי הרומי.

מתחילים את מסענו בשדות הקולינריה האזורית עם סדנת בישול בהנחיית השף Philippe Perrichon במסעדת העילית אותה הוא מנהל עם אשתו ואלרי.

על השף : יליד אזור הסאנטר Centre, למד והתנסה במחוזות  Sologne בריטני  ובIle-de-France ועוד. אחרי הצלחת המסעדה ב St Amand עקר ל Drevant  על שפת הנחל. פיליפ מקפיד להציג את החקלאים הקטנים תוך כדי שימוש במוצרים המקומיים  במטבחו ומעדכן מתכונים עתיקים ברוח קולינארית עכשווית .

אחר הצהריים נמשיך לביקור באתר ארכיאולוגי מרשים מן התקופה הרומית  Drevant  ולהליכה משותפת בגנים ופארק Drevantהמקומי. לארוחת הערב נתארח בבית הארחה במבנה האבן המרשים, אוטנטי מתקופת נפוליאון השלישי.

יום 3 – בורז', לב העיר,הקתדראלה, בית ז'ק קאר, בית ספר למלונאות.

יוצאים לביקור בעיר המחוז –  Bourges.  נבקר בקתדראלה הבנויה בסגנון גותי. בשנת 1992 נכנסה הקתדראלה לרשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו.

במרכז ההיסטורי של בורז',עיר אמנות והיסטוריה נבקר בבית ז'ק קאר Jacques Coeur, אחד המבנים  המפוארים ביותר של האדריכלות הגותית האזרחית של המאה חמש עשרה. נגלה את האופי היוצא דופן, של Jacques Coeur -סוחר, הרפתקן ואיש כספים של המלך שארל שביעי.

בסיורנו  בעיר נבקר ב Ecole Hoteliere  בית הספר למלונאות המשתייך למשרד החינוך הצרפתי. החניכים לומדים 3 שנים לאחר הבגרות  בתנאי פנימייה. נראה את המטבחים ונפגוש את המורים. בהמשך תוגש לנו ארוחת צהריים במקום.

אחר הצהריים – חופשי בעיר, נפגשים לארוחת ערב באחת ממסעדות הגורמה בעיר.

חוזרים למלון ב St Amand .

יום 4 – סדנת בישול, סאנט אמאן עיר הזהב.

בסדנת היום, הנרי וכריסטיאן מוראנז' Frères Moranges יגלו לנו את סודות עשיית כבד האווז בצורות  la pastoraleשונות: כבד אווז מוקפץ וטרין כבד אווז (Pâté de foie gras).

על השף : האחים Moranges עשו את הבכורה שלהם בבישול בגיל חמש עשרה.לאחר פרישתם מניהול המסעדה בשנים אחרונות, הם מעבירים סדנאות בישול. מתכוניהם שמורים בראשם והם חולקים עימנו ידע וניסיון זה. הטכניקות והתנועות הנכונות, הסודות קטנים של שפים גדולים, אלה הם היעדים שהציבו האחים Moranges.

אחרי הצהריים : נצא לסיור במרכז העיר סנט אמאן. נבקר בעיר הזהב (Cite de l'or ), מקום בו מעבדים את הזהב ומתיחים מטילי זהב. הביקור מתחיל בסיפור הזהב בעולם. ההגדה המדהימה של מחפשי הזהב מבוססת על סיפורים מפתיעים שונים. הצגת חפצים יקרים ותכשיטים מרחבי העולם פותחת את התערוכה מלווה בביטוים ופתגמים מתרבויות שונות. אוסף של חפצים יקרים מגלה את העבודה הפרטנית של זהב ובגדים, זהב וחרסינה, זהב וספרים, זהב על הפסלים. הסיור מסתיים בהתכה של מטילי זהב שהוסברו על ידי תכשיטן מקצועי. בחלל תצוגת הסדנה לאמנות נפגוש את הצורף-האומן פרנק דאומין Daumin Franck. באזור ברי הרבה בתי מלאכה בהם יוצרים את התכשיטים המפוארים שמוצגים בחנויות יוקרה בפריז.

לאחר מכך נטייל לאורך נחל הברי ונגיע ארוחת ערב בבית הארחה קטן ואוטנטי של השף לוק מרטין

Les marais de Bourgesיום 5 – סדנת בישול, מנזר הציסטרציאני נוארלק, מכוניות סיטרואן  CV2 (דה שבו),יקב שטו מיאן.

נחזור לבית בה התארחנו בערב הקודם כדי ללימוד ולתרגול הכנת התפריט על ידי השף Luc Martin.

שורה של מכוניות סיטרואן  CV2  [ דה שבו ] יאספו אותנו לסיור במנזר הציסטרציאני Abbaye Noirlac (נוארלק). הוא מיבנה הציסטרסיאני הגדול והשמור ביותר באירופה. בלב חורשת מעוצבת על ידי הטבע, היא מציעה למבקרים את השלווה של האבן הלבנה ואת טוהר הארכיטקטורה המודגשים לידי סינון האור דרך הויטראז’ים.

המנזר נוסד בשנת 1136, נבנה בשליש השני של המאה השתים-עשרה ובמאה השלושה עשרה. לשיאו במאה השלוש עשרה ואחריו תקופה של ירידה איטית בפעילותו בשל מלחמת מאה השנים. במאה השש עשרה, הוא עובר, כמו מנזרים אחרים, תחת שלטון ממשלתי, נפגע קשה במהלך תהפוכות במאה השש-עשרה, אך שוחזר במאה השמונה עשרה. נמכר כרכוש לאומי בתקופת המהפכה, למרבה המזל בשלמותו, הפך למפעל פורצלן במאה התשע עשרה, ובסוף נרכש על ידי המועצה בשנת 1909. הוא שימש תקופה קצרה כבית יתומים, ולאחר מכן השתמשו בו כמחבוא לפליטים ספרדיים, ובסופו לספח להוספיס של סנט-אמאנד. נרכש על ידי המועצה בשנת 1909, שוחזר ב 1950-1980, הוא היום מרכז מפגשי תרבות, חבר ברשת האירופית של  מרכזי תרבות. הוא פיתח פרויקט תרבותי סביב צליל ותכנית אמנותית מגוונת. באופן פרדוקסלי, השימושים החוזרים הרבים שנעשו בו תרמו לשימור המבנים.

עולים בשנית ל2CV ומגעים ל Château de Meillant (טירת מיאן). הטירה מציעה

חוויה בלתי נשכחת במיזוג היסטורית המקום עם ריגוש המסתורין. נגלה את המשפחות השונות שחיו במקום הזה. נחוות  את האבולוציה של הסגנונות האדריכליים השונים שעצבו את הארץ המרשימה הזאת. נכנס לחיי היומיום של אבותיהם. לאורך כל הסיור הזה, מדריכים יחשפו את המסתורין של Meillant. טירת Meillant מייצג את שיא הסגנון הגותי.

הטירה השתייכה במשך השנים למשפחות שונות ועברה בירושה למשפחתde Mortemart Rochechouart שעדיין גרים בטירה. משפחת Rochechouart de Mortemart אחת המשפחות הוותיקות ביותר בצרפת.

למען הסיפור, מאדאם דה Montespan, פילגשו של לואי הארבעה עשר, הייתה ממשפחת Mortemart…

לקראת הערב נגיע ליקב לטעימת יינות ונקניקים.

על היקב: הכרם Chateaumeillant ממוקם בדרום המחוז, משתרע על פני 7 עיריות בין לה שאט  (La Châtre) וסנט-אמאנד-מונטרון (St Amand-Montrond). מוניטין הChâteaumeillant נוצר בזכות "היין גרי" Le vin gris)) המפורסם שלו המופק מלחיצת ענבי Gamay. Châteaumeillant מייצר יינות אדומים ו"רוזה" הנוצרים מזני-גפן גמאי (Gamay), פינו נואר ופינו גרי (Pinot noir et Pinot gris) .גפנים אללה גדלים על קרקעות חול-חימר. ראוי לשתות יין רענן זה, עודנו צעיר.

יום 6 – סאנט אמאן השוק, טירת אנאי לה ואיל, במכוניות עתיקות, ארוחת GALA בארמון.

בוקר חופשי לסיור עצמי וקניות בעיירה הציורית St Amand. השוק בסן-אמנד-Montrond הוא מוסד עם מוניטין  אזורי.

הוא עומד באולם מהמאה תשע עשרה, ולאורך הרחובות סמוכים תחת צלי עצים עתיקי ימים. השוק מתקיים וחוזר בכל יום רביעי ושבת בבוקר.האיכות של שוק זה טמונה באיכות של היצרנים המקומיים הרבים ואת יכולתה של חברת הניהול להתחדש באנימציה.

ניפגש לארוחת צהריים קלה באחת המסעדות הטיפוסיות בעיירה.

נבקר בטירת אנאי לה ואיל (Château d'Ainay le Vieil) את הדרך נעשה במכוניות עתיקות קלאסיות (מועדון ה 5 המקומי), חוויה והזדמנות מופלאה להנצחה וצילומים.

טירת Ainay-le-Vieil נבנתה במאה הארבע-עשרה באתר של מבצר המאה השתים-עשר.

מאז 1467 הוא תמיד שייך לאותה המשפחה, והוא מועבר מדור לדור על ידי הנשים. הבעלים הנוכחי הם צאצאי ז'אן-בטיסט קולבר, השר של לואי הארבעה עשר.

ב1862 הטירה זוכה לתואר מונומנט היסטורי. יש בטירת Ainay-le-Vieil שני חלקים, אחד מימי הביניים האחר מקדם-רנסנס.

מהתקופה הפיאודלית נותר מבנה החוגר תשעה מגדלים עם חרכי ירי, מצוידים בפרצות ומעברים.

גני הטירה,עם גינות הורדים הוורדים היפות, נבנו על ידי משפחות אליני, ד'אוברני ופרונה ( Aligny, d'Auvergne, Peyronnet), הבעלים הנוכחיים.

מסביב לטירה, הפרק מזמין לטיול דרך אמנות העיצוב ויצירת גנים המרכז בו אוסף של ורדים נדירים מזן עתיק בסכנת הכחדה.

.הפרק מתאפיין גם בנוכחות חזקה של מים בכל הפונקציות שלהם: להגנתה כאשר הוא מקיף את הטירה; הם הופכים להיות הנאה כאשר הם חובקים את הגנים ויוצרים אי, ומועילים כשהופכים לרשת תעלות להשקיית הגינות.

Traction avant 2*באולם האבירים נוזמן לארוחת ערב חגיגית ((Gala מתוכננת במיוחד בשבילנו, בלווי נגני מוסיקה קלאסית חיה. הארוחה תוגש לידי השף פרישון .

חזרה למלון

יום 7 – סדנת בישול, מוזיאון ארכיאולוגי סנט ויק.

סדנה קולינארית בהנחייתו של השף Jean-Michel Bottini המגיע אלינו  ממרסיי שבאזור פרובאנס הרחוק, שם הוא   מנהל את מסעדתו כמה שנים. הוא ידריך אותנו באומנות הבישול נוסך פרובנסאלי.

כמה מילים על השף  J.M Bottini  הוא שף אוטודידקטי המתמחה בתבשילי סבתא, במיוחד של סבתא שלו. היא לימדה אותו להבדל בין תבלין לצמחי תיבול, לבשל במשך שעות צלי כפף בקר, או תבשיל פרובאנס לי טיפוסי על בסיס בשר טלה ברוטב יין לבן ורוטב עגבניות. נאמנים לאוטנטיות המתכונים, התבשילים שלו ניזונים מצמחים ארומאטיים שהוא קוטף במקום. המטבח דומה לטבח במקוריות שלו…  

אחר הצהריים נבקר מוזיאון סנט ויק (St Vic). המוזיאון העירוני נוסד בתחילת המאה העשרים. אחוזה זו הייתה המקום מגוריו של אב המנזר Noirlac. הבניין הפך לכלא בזמן המהפכה הצרפתית, וב -1922,אפך למוזיאון.

האתר הארכיאולוגי של Drevant, מבצר Montrond מתעוררים לאורך מסלול כרונולוגי מרגש. הוא מוזיאון להיסטוריה האזורית ואמנות. מפרהיסטוריה לאמנות עכשווית, האוספים הקבועים מעידים על 100,000 שנים של נוכחות אנושית ויצירות אמנות.

חזרה למלון לארוחת פרידה חגיגית עם המארחת שלנו.

יום 8 – תל אביב

העברה לפאריז, טיסה לנמל התעופה בן גוריון, תל אביב.

המחיר כולל

טיסה בחברת תעופה סדירה תל אביב-פאריז –תל אביב

מלווה מקצועית לאורך כל ימי הסיור

חצי פנסיון. ארוחות בוקר וערב.

יין ומשקאות אלכוהוליים מקומיים בכל ארוחות ערב – כלולים

העברות וכניסות לאתרים

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען אישיים

טיפים לנותני השירותים [ כ 80 יורו לאדם לכל התכנית]

הערות

התכנית אינה מתאימה לשומרי כשרות